aktualizace: 2.12.2019 10:45
3dgrafika.cz

Avid Unity ISIS 2.0

Tewksburry, USA – Společnost Avid® představila řešení Avid Unity™ ISIS® 2.0, které zavádí nové standardy v real-time sdílení HD medií. Nová technologie mj. rozšiřuje počet připojených klientů a nabízí vysokou dostupnost služeb pracovištím závislým na okamžitém přístupu k médiím. Tato inovace nastavuje nová kritéria pro posouzení serverové kapacity, výkonnosti a rozšiřitelnosti.  Nabízí úložiště až pro 384 TB a s monitorováním celého systému umožňuje přistupovat současně až 330 klientům. Sdílením Avid Unity ISIS všemi pracovníky postprodukce je možné  snížit výdaje na technickou správu serverů spojenou s údržbou diskových úložišť a zvýšit tak celkovou produktivitu práce.Ian Burling, vedoucí technické podpory v britské společnosti Films @ 59 LTD a beta tester Avid Unity ISIS 2.0 říká: „Výkonnost díky 10gigabitovému ethernetovému rozhraní je v Avid Unity ISIS fantastická. ISIS nám zároveň propojil systémy Avid Symphony™ pracující v různých nekomprimovaných HD projektech. Vlastně už ani nemusíme navyšovat kapacity. Připojení online střižen je s Avid Unity ISIS velmi jednoduché. Abychom dostali nekomprimovaný HD výstup, museli jsme dříve používat SCSI disková pole, což omezovalo flexibilitu a komplikovalo přenos částí projektů po celé budově. Děláme spoustu postprodukční práce a náš časový harmonogram se neustále mění. Podpora vysokého rozlišení současně se sdílením po síti je tedy velkým přínosem a umožňuje nám významně zvýšit produktivitu,“ dodává Burling.

 

Avid Unity ISIS je „blade“ produkční diskový server, který obsahuje dvoudiskové úložné jednotky s vlastním řízením, integrovaný Ethernetový přepínač, záložní napájení a chlazení. Na rozdíl od běžných diskových serverů distribuuje Avid Unity ISIS media a metadata díky vlastní clusterové architektuře. Jednotlivé části úložiště mohou nezávisle na sobě optimalizovat výkon, za chodu měnit kapacitu a celkový chod systému. Systém se také umí bez prodlevy automaticky přizpůsobit situaci v případě selhání jednotlivých komponent, nebo při jejich výměně za chodu, čímž je zajištěna nepřetržitá dostupnost a výkon. Pracoviště vysílacích, filmových či postprodukčních společností tak mohou pracovat bez časových prostojů a ušetřit tím čas i peníze.

 

Vlastnosti, kterými Avid Unity ISIS zlepšuje workflow:

  • Výkonná architektura, která uživatelům šetří  čas díky okamžitému a paralelnímu přístupu k médiím slučuje online a offline workflow v jeden produkční systém.
  • S připojením klientů přes 10 GB/s Ethernet podporuje ISIS rozlišení médií až po nekomprimované HD a 2k. Ve výkonových možnostech je až 400 MB/s propustnost na jedno serverové šasi. Systém je rozšiřitelný až na 12 šasi s celkovou  propustností 4,8 GB/s což je 32 streamů nekomprimovaného HD nebo 240 streamů komprimovaného HD, přenášených současně.
  • Flexibilita, která umožňuje  rychlé změny v prioritách i v čase. Avid Unity ISIS snižuje náklady na pořízení nabíracích videoserverů, výstupních zařízení a podobné techniky.  Umožňuje práci dalších uživatelů i mimo pracoviště postprodukce.  Například pracovníci archivu, redaktoři a produkční mohou k médiím přistupovat současně, takže se zvyšuje produktivita, vylepšuje se workflow a je  udržitelný časový harmonogram jednotlivých projektů.
  • Zvýšení maximální kapacity systému na 384 TB nebo 196 TB (při plném zrcadlení disků) stále s plnou kontrolou nad celým systémem. Při zrcadlení tedy uživatelé uloží až 300 hodin nekomprimovaného materiálu v HD nebo 6300 hodin (což je přes 9 měsíců nepřerušovaně) komprimovaného HD 50 MB/s.
  • Virtualizace úložného prostoru, která je za daných okolností flexibilní a dokáže přesně využít dostupný prostor. Zároveň umožňuje dělat  změny v časovém plánu na bázi dnů, hodin či minut bez časových prostojů. Sedmiúrovňové zabezpečení zajišťuje zálohovaní každé jednotlivé části medií a metadat, na rozdíl od tradičních RAID systémů. Ty totiž v případě poruchy vyžadovaly okamžitý zásah uživatele a snižovaly o více než 50% výkon systému během opravy dat. Nové vlastnosti zásadně šetří čas a náklady spojené s prostoji, které se právě vyskytují v jiných systémech.

„Postprodukční a televizní studia si nemohou kvůli často se měnícím termínům dovolit žádné prostoje,“ říká ředitel produktového marketingu společnosti Avid, Patrick McLean. „Avid Unity ISIS 2.0 nastavuje nový standard pro produkční prostředí. Real-time výkon, škálovatelnost a vysoká dostupnost, to jsou klíčová kriteria pro mediální společnosti.. Naši zákazníci si nemohou dovolit žádná zdržení. My zajistíme, aby k žádným nedocházelo,“ dodává McLean.

 

 Jirka Matys - Tim ] - [ uveřejněno: 10.12.2008 6:00 ] - [ rubrika: TV/video technika ]