aktualizace: 2.12.2019 10:45
3dgrafika.cz

SGI uzavírá grafickou divizi! (aktualizováno)

Vše nasvědčuje tomu, že ikona 3D průmyslu dospěla pomalu a jistě ke svému zániku. Informace o rozpuštění grafické divize SGI, která především tuto společnost proslavila, se objevila velmi nedávno (14. srpna 2009) na této stránce.
Ze společnosti SGI (Silicon Graphics International) se tak fakticky stalo pouze SI, G v názvu již nemá žádný význam. Problémy společnosti SGI začaly již před několika lety. V květnu 2006, společnost vyhlásila ochranu před věřiteli a byla restrukturalizována. Nicméně v dubnu 2009 byla SGI nucena znovu vyhlásit bankrot. Zároveň bylo oznámeno, že značná část SGI bude prodána společnosti Rackable Systems. Dohoda byla podepsána v květnu 2009. Společnost Rackable Systems přejala název Silicon Graphics International, nicméně SGI v podobě, v jaké jsme jí znali, začala spět ke svému konci.

Dle informací, které se šířily po internetu, v posledních několika letech selhal především management společnosti, který nedokázal zareagovat na přesun trhu do konzumní oblasti.

SGI je pro grafiky sice minulostí, ale stále existuje veliké množství vysoce kvalifikovaných inženýrů, kteří v této společnosti pracovali. Je vysoce pravděpodobné, že se přesunou na jiné pracovní pozice, případně založí zcela novou společnost. Každopádně s SGI se uzavírá kus historie. Historie SGI je velmi dobře zpracována například na wikipedii pod tímto odkazem.Zbyněk Novotný - AD ] - [ uveřejněno: 18.8.2009 23:55 ] - [ rubrika: ostatní 3D ]