aktualizace: 2.12.2019 10:45
3dgrafika.cz

Cinema 4D 11.5 uveřejněna

Německá společnost MAXON oznámila update programu Cinema 4D s okamžitou dostupností. Nejvíce změn se odehrálo v rendereru a v animačním modulu MoGraph, který byl povýšen na druhou verzi.
Vylepšený renderer
Nejprve se zastavíme u rendereru Cinemy 4D 11.5. Ten nyní plně podporuje vícevláknové výpočty. Vedle toho obsahuje nové funkce, především podporu instancí (úspora paměti při opakovaném použití stejné geometrie ve scéně), sektorový výpočet pro vyšší efektivitu a opravdu výraznou optimalizaci při výpočtu sub-polygon displacement. Díky těmto novým nástrojům si Cinema 4D lépe poradí s velmi komplexními scénami.


Přepracovaný Picture Viewer

Picture Viewer, který slouží k zobrazení výstupu z rendereru, nově obsahuje renderovací historii a bohatou sadu nástrojů pro dodatečnou úpravu obrázků a sekvencí obrázků. Jedním z nových nástrojů, který uživatelům Cinemy 4D strašně závidím, je porovnávání dvou vypočtených obrázků. Tento nástroj je velmi dobře zdokumentován na následujícím videu (začátek videa, přibližně 40 sekunda).


Video: CINEMA 4D R11.5 Highlights (zdroj: www.youtube.com)


Výrazného vylepšení se dočkal animační modul MoGraph 2. Snad všechny novinky tohoto animačního modulu jsou uvedeny v následujících dvou videích, které rozhodně doporučuji všem shlédnout.


Video: MoGraph 2 New Features Part 1 (simulace dynamiky, zdroj: www.youtube.com)


Video: MoGraph 2 New Features Part 2 (simulace dynamiky, zdroj: www.youtube.com)


Cinema 4D obsahuje vylepšenou konektivitu s ostatními programy. Byla vylepšena podpora s programem Adobe After Effects, rozšířena podpora pro program Apple Motion a zcela nově přibyla podpora formátu Autodesk FBX 2010.0.

Update, především pak novinky související s MoGraph 2, vypadají velice působivě. Podrobnější popis novinek lze nalézt pod tímto odkazem.
Zbyněk Novotný - AD ] - [ uveřejněno: 16.9.2009 0:00 ] - [ rubrika: ostatní 3D ]