aktualizace: 2.12.2019 10:45
3dgrafika.cz

Adobe uveřejnil Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8

Společnost Adobe uvedla osmé verze svých produktů Photoshop a Premiere. Konkrétně se jedná o verze Elements, které spíše než profesionálům jsou určeny běžným konzumním uživatelům. Pojďme se podívat na klíčové novinky nových verzí těchto dvou programů.
Photoshop Elements 8 je k dispozici pro platformy Windows a Mac. Photoshop Elements 8 využívá téměř dvacetileté tradice Photoshopu, který se za dobu svojí existence stal standardem ve svém oboru. Nová verze zjednodušuje proces editace, aniž by při tom byl ztracen potenciál smart nástrojů - nástrojů s vestavěnou inteligencí, které umožňují doslova komukoli provádět složité editace fotografií.

Adobe Photoshop Elements 8 pro Windows
Adobe Photoshop Elements 8 pro Windows obsahuje vylepšený organizátor pro správu médií a fotografií. Organizátor obsahuje vylepšené a především rychlejší vyhledávání a automaticky analyzuje tagy souborů. Dále obsahuje nástroje pro rozpoznávání osob na fotografiích, které obsahují vestavěnou inteligenci, díky které bude s postupem času organizér schopný automaticky asociovat jména k obličejům na fotografiích. Organizátor rovněž umožňuje provádět synchronizaci dat mezi více počítači. Photoshop Elements 8 dále zjednodušuje nároky na uživatele při editaci fotografií. Adobe Photomerge Exposure umožňuje spojení více záběrů jedné scény, ať již byly pořízeny s bleskem, nebo bez něj. Elements verze obsahuje technologie Photoshopu CS4 pro ořez fotografií, které dokáží změnit velikost fotografií při současném zachování kvality důležitých částí fotografie. Quick Fix preview umožňuje vizuálně vybrat nejlepší nastavení barev, kontrastu a nasvícení ze série náhledů. Pro hotové fotografie nabízí Photoshop Elements 8 nové interaktivní Online Album šablony, které umožňují snadnou prezentaci fotografií a video souborů.


Adobe Photoshop Elements 8 pro Mac
Smysl Mac verze Photoshopu Elements 8 spočívá především v doplnění nástrojů aplikace iPhoto. Photoshop Elements je tedy určen pro konzumní uživatele, kteří chtějí více než základní nástroje programu iPhoto. Mac uživatelé mají k dispozici všechny nástroje Adobe Bridge CS4. Dále nechybí inteligentní editační nástroje, které jsou obsaženy ve Windows verzi. Rovněž nabízí nástroj Scene Cleaner pro odstranění nežádoucích prvků z fotografií, například pro odstranění turistů či aut ze scény. Mac verze obsahuje nové smart štětce, které umožňují například změnu barvy oblohy nebo vybělení zubů.

Premiere Elements 8
Premiere Elements 8 je k dispozici pouze pro systém Windows. Tato nová verze umožňuje jednoduché vytváření videí, nabízí řadu nových automatizovaných nástrojů, jednoduše aplikovatelných profesionálních efektů a nový organizátor pro efektivnější správu video souborů a fotografií.


Oba výše popisované programy se vyznačují na obsluhu jednoduššími nástroji, které většinou pracují plně automaticky. Pro méně zkušené uživatele, kteří se nechtějí zabývat parametry nástrojů, představuje tento přístup velikou výhodu. Pro profesionály je však tento způsob práce zpravidla nevyhovující.
Zbyněk Novotný - AD ] - [ uveřejněno: 23.9.2009 23:06 ] - [ rubrika: animace a kompozice ]