aktualizace: 2.12.2019 10:45
3dgrafika.cz

Autodesk představuje softwarové portfolio 2011

PRAHA, 20. dubna 2010 – Společnost Autodesk (NASDAQ: ADSK), světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, ohlásila nové verze svých aplikací pro stavebnictví a infrastrukturu. Aktualizované portfolio má pomoci s dalším zefektivňováním procesu informačního modelu budovy (BIM) ve stavebnictví, usnadnit mezioborovou spolupráci a funkčně podpořit projekty nové výstavby i renovací.„V oblasti projektování budov, ve stavebnictví a při budování infrastruktur je třeba zvyšovat produktivitu, dokončovat komplexní projekty včas a v rámci rozpočtu,“ řekl Jay Bhatt, senior viceprezident divize AEC Industry Solutions. „Náš nový software 2011 podporuje dosahování těchto cílů prostřednictvím klíčových přínosů informačního modelu budovy. Usnadňuje mezioborovou spolupráci v rámci nové výstavby i renovací obytných a komerčních budov i rozsáhlých infrastrukturních projektů a státních zakázek.“
 
Portfolio 2011 pro navrhování budov a stavebnictví

Software Autodesk 2011 pro novou výstavbu a existující stavební projekty podporuje procesy informačního modelování budovy. Pomáhá architektům, návrhářům a inženýrům snáze vytvářet a využívat digitální návrhová data a lépe komunikovat v širších projektových týmech. Mezi nové softwarové produkty patří:

 • zdokonalené nástroje pro seskupování,
 • nové spojení Primavera a Ganttovo zobrazení.


Autodesk Buzzsaw 2011 - Autodesk Buzzsaw je špičkové řešení správy dokumentů, dat a návrhů, které je poskytováno formou softwarové služby a umožňuje centralizovat a bezpečně vyměňovat projektové informace v rámci distribuovaných týmů (mezi všemi zúčastněnými stranami, napříč geografickými oblastmi a společnostmi).  Je plně integrováno do portfolia návrhových řešení Autodesku a nově obsahuje funkci Buzzsaw Sync. Pomocí funkce Buzzsaw Sync mohou uživatelé: 

 • automaticky synchronizovat soubory z počítače do umístění Buzzsaw bez narušení svých pracovních postupů,
 • snadno centralizovat víceoborové modely pro import do Autodesk Navisworks,
 • využívat oprávnění Buzzsaw k bezpečnější synchronizaci, sdílení a přístupu k informacím.


Pro usnadnění vizualizace návrhů a kreativní komunikace obsahuje portfolio 2011:

Autodesk 3ds Max Design 2011 - Aplikace Autodesk 3ds Max Design 2011 nabízí zajímavé nové metody uvedení návrhů do života pomocí sdružováním dat, iterací nápadů a prezentací výsledků. Mezi hlavní nové funkce patří:

 • inovativní nový hardwarový renderer Quicksilver,
 • souborové propojení FBX s aplikací Revit Architecture,
 • výřezové zobrazení materiálů aplikace 3ds Max Design.


Portfolio 2011 pro infrastrukturu

Mezi softwarové aplikace Autodesk 2011 pro projekty silnic, dálnic a inženýrských sítí patří:
AutoCAD Civil 3D 2011 - Aplikace AutoCAD Civil 3D, řešení informačního modelu (BIM) pro liniové a plošné stavby, pomáhá týmům rychleji odevzdávat kvalitnější projekty v oblasti dopravy, územního plánování a životního prostředí. Její modelově založené pojetí pomáhá udržovat projektové informace v koordinované podobě a zároveň odevzdávat kvalitnější dokumentaci a vizualizace. AutoCAD Civil 3D umožňuje uživatelům získat konkurenční výhodu BIM a odevzdávat nápaditější projektová řešení.  Mezi hlavní nové funkce patří:

 • vylepšení z hlediska použitelnosti a výkonu i optimalizovaná 64bitová verze aplikace Civil 3D,
 • nástroje pro lepší řízení tvorby a úprav koridorů,
 • zdokonalená funkčnost pro automatické rozšíření a klopení vozovky v oblouku, která nabízí dynamickou vazbu na trasu a flexibilní možnosti úprav.


AutoCAD Map 3D 2011 - Aplikace AutoCAD Map 3D poskytuje přímý přístup k datům potřebným pro plánování, návrh a správu infrastruktury. Profesionálům, kteří se zabývají projekty v oblasti dopravy, vody, energie a územního plánování, umožňuje AutoCAD Map 3D snáze vytvářet, spravovat a analyzovat data návrhů, GIS a majetku, aby mohli dosahovat lepších návrhů, vyšší produktivity a lepší kvality dat. Mezi hlavní nové funkce patří:

 • nové nástroje pro mračna bodů,
 • nová a zdokonalená podpora datových formátů,
 • vylepšené funkce pracovního postupu.


Dostupnost

Dostupnost produktů se bude v různých zemích lišit. Podrobnosti a informace o možnostech nákupu viz www.autodesk.com/purchaseoptions.

Informační model budovy (BIM)

BIM je integrovaný proces zkoumání klíčových fyzických a funkčních vlastností projektu v digitální podobě ještě před zahájením výstavby. Pomáhá realizovat projekty rychleji, úsporněji a s minimálním dopadem na životní prostředí. V průběhu celého procesu se používají koordinované, konzistentní informace, které umožňují navrhovat inovační projekty, lépe vizualizovat a simulovat skutečný vzhled, výkon a cenu, a vytvářet přesnější dokumentaci.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 rozvíjí Autodesk nejširší portfolio špičkových softwarových aplikací, které pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady v digitální podobě ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 100 i posledních 15 vítězů Oscara za nejlepší vizuální efekty pomocí softwarových nástrojů společnosti Autodesk navrhuje, vizualizuje a simuluje své nápady. Šetří tak čas a peníze, zvyšují kvalitu a rozvíjejí inovace, které znamenají konkurenční výhodu. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.Pavel Beníšek - Benny007 ] - [ uveřejněno: 20.4.2010 12:00 ] - [ rubrika: ostatní 3D ]