www.3dgrafika.cz a www.DigitalniVideo.cz
vytištěno z www.3dgrafika.cz

dne: 24.5.2024 16:48

Digidesign předvádí možnosti nadcházející verze ProTools

Společnost Avid Technology oznámila, že jejich audio divize Digidesign představila novou rodinu high-endových studiových referenčních monitorů, které znamenají vstup společnosti na trh profesionálních reproduktorů. Digidesign také předvádí novou výkonnou nabídku Video Satellite HD Option, jejíž podpora je plánována v nadcházejícím vydání software Pro Tools®.

„Toto naše oznámení odráží značné investice do našich stěžejních trhů, stejně jako významné rozšíření značky Digidesign® do nových klíčových segmentů trhu,“ říká Dave Lebolt, generální ředitel Digidesign a viceprezident společnosti Avid. „Úspěch Digidesign je vystavěn na neochvějném úsilí vyvíjet výkonné nástroje pro tvorbu zvuku, které poskytují maximální možný výkon. Proto jsme nadšeni, že můžeme předvést volbu Video Satellite HD Option, stejně jako řadu dalších nových postprodukčních funkcí plánovaných v příštím vydání Pro Tools. Jsme také potěšeni, že můžeme představit novou řadu profesionálních studiových referenčních reproduktorů. Nové reproduktory řady Reference Monitor Series přinášejí značku Digidesign také do důležité kategorie doplňkových produktů a nabízejí profesionálům další vysoce kvalitní produkční nástroj, který jim pomůže docílit lépe znějícího zvuku.”

 

Technologické preview nových Pro Tools a nabídka Video Satellite HD Option
Zatímco budoucí verze software Pro Tools nabídnou nové funkce a možnosti pro profesionály v oblasti produkce a postprodukce hudby, využívá Digidesign přehlídku NAB ke zdůraznění neutuchajícího úsilí o zdokonalení interoperability a síťových možností s videoprodukčními systémy Avid®.

 

Technologické preview Pro Tools je zaměřeno zejména na podporu nové nabídky Video Satellite HD Option. Ta umožňuje HD uživatelům Pro Tools pracovat s plným HD rozlišením Avid videokompozic, s efekty a přechody v reálném čase, a současně využívat plný počet stop a výkon při míchání a zpracování bez nutných kompromisů.

Digidesign reproduktory řady Reference Monitor Series (RMS)
Profesionální studiové referenční monitory Digidesign RMS jsou nabízeny ve dvou velikostech – RM1 je 5,5palcový dvoupásmový reproduktor a RM2 je 6,5palcový dvoupásmový reproduktor. Reproduktorové jednotky RMS, vyvinuté ve spolupráci s významnou společností PMC, Ltd (sídlící ve Velké Británii), spojují hluboké znalosti společnosti Digidesign v oblasti digitálního zvuku s tradicí kvalitní konstrukce a pečlivé výroby reproduktorů společnosti PMC. RM1 a RM2 jsou tak průkopnické téměř v každém rysu své konstrukce – od topologie zesilovače po akustiku a uplatnění vyspělého signálového procesoru (DSP). Díky těmto zdokonalením mohou reproduktory Digidesign RMS nabídnout mimořádně plochou frekvenční charakteristiku – nepostradatelnou vlastnost pro profesionály, kteří vyžadují čistý, nezabarvený zvukový výstup pro dokonalou kontrolu nad výslednou mixáží zvuku.

 

O divizi Digidesign
Digidesign je divize společnosti Avid Technology, Inc. Tento přední výrobce digitálních zvukových produkčních systémů je držitelem ocenění Technical Grammy® Award z roku 2001 a Academy Award® of Merit z roku 2003 (soška Oscar®) za design, vývoj a realizaci digitální audio pracovní stanice Pro Tools. Digidesign nabízí profesionálům hudebního, filmového, multimediálního a rozhlasového průmyslu nástroje pro digitální nahrávání, tvorbu MIDI sekvencí, střih, zpracování signálu a míchání prostorového zvuku. Produkty Digidesign jsou prodávány ve více než 40 zemích celého světa prostřednictvím distribuční sítě prodejců, distributorů a OEM partnerů. M-Audio, přední poskytovatel kreativních nástrojů pro počítačově orientované audio profesionály a hudebníky, a Sibelius Software, jednička na trhu software pro zápis, výuku a vydávání not (?), jsou obchodními jednotkami Digidesign. Více informací naleznete na adrese www.digidesign.com.

 Jirka Matys - Tim ] - [ uveřejněno: 24.5.2007 6:00 ] - [ rubrika: střihový software ]